Ponúkame nový priestor na diskusiu a zdieľanie informácií

Slovenské fórum osôb so zdravotným postihnutím (SFOZP) je strešná organizácia združujúca organizácie ľudí s rôznym druhom zdravotného postihnutia. Nielen pre členské organizácie, ale hlavne pre jednotlivcov združených v rámci nich, sme hľadali platformu, ktorá poskytne diskusný a informačný priestor. Priestor pre ľudí a o ľuďoch so zdravotným znevýhodnením, ktorí hľadajú pomoc a potrebujú sa poradiť. A podarilo sa.

Hľadali sme jednoduchú platformu. Najlepšie sa podľa našich prieskumov osvedčil systém typu diskusné fórum, konkrétne technológia phpBB3, ktorá spĺňala naše požiadavky týkajúce sa funkcionality a prístupnosti. Fórum bolo potrebné najskôr otestovať, nainštalovať server, lokalizovať ho do slovenského jazyka, ale tiež nastaviť typy používateľov. Kým sme fórum uviedli do formy, v akej ho dnes môžete používať, ubehlo pár mesiacov.

Preto máme veľkú radosť, že na fóre SFOZP vás už teraz môžeme privítať a pozvať vás na diskusiu, v ktorej môžete napríklad vyriešiť svoj dlhodobý problém. Ak sa chcete do diskusie zapojiť, musíte sa najskôr zaregistrovať. Registrácia je rýchla a jednoduchá, musí byť však schválená administrátorom fóra. To spravidla trvá jeden, maximálne dva pracovné dni.

Na úvod odporúčame preštudovať si stručné pravidlá fóra a tipy pre efektívne vytváranie príspevkov. Na fóre už dnes nájdete viacero spracovaných tém, ktoré sú konzultované s odborníkmi v jednotlivých oblastiach. Ak požadovanú tému na fóre nenájdete, pokojne založte novú a vysvetlite v nej, o čom chcete ľudí informovať, prípadne, na čo sa chcete spýtať. Je dôležité v diskusiách zachovávať slušnosť a úctu voči ostatným diskutujúcim a svoju argumentáciu podporiť zdrojmi.

Okrem zaujímavého obsahu vás na web fóre SFOZP čakajú aj rôzne technické vylepšenia a jednoduché užívateľské prostredie. Fórum priebežne aktualizujeme, vizuálne upravujeme a rozvíjame naďalej po technologickej stránke, nech je práca s ním čo najjednoduchšia.

Ak vás teda zaujímajú témy z rôznych oblastí zdravotného postihnutia, máte nezodpovedané otázky alebo by ste sa radi podelili o svoje cenné skúsenosti, kliknite na naše nové SFOZP web fórum.

Ak ste členskou organizáciou SFOZP, zaujímalo by nás, s akými otázkami sa stretávate vo svojej práci. Dajte nám vedieť na mailovú adresu našej redakcie. Zaregistrujte sa tiež vo vašom/ našom web fóre, začnite so vzájomnou výmenou skúseností a diskusiou.

A nezabudnite, že web fórum SFOZP – to ste predovšetkým VY.

Natália Turčinová