Touch&Speech oslavuje 15 rokov a prichádza s výhodnou ponukou

Nezisková organizácia Touch&Speech v decembri oslavuje svoje pätnáste narodeniny. A keďže práve vydáva novinkami nabitú novú verziu aplikačného setu Corvus a blížia sa Vianoce, prichádza s ponukou výhodnej licencie. Licenciu Effective viazanú na IMEI zariadenia je možné teraz získať za 24,90 €. Ponuku využijú napríklad tí, ktorí nemôžu alebo nechcú zmeniť mobilného operátora, aktuálne nemôžu žiadať o príspevok na kompenzáciu, alebo zvažujú Corvusom vybaviť svoj tablet. Ponuka platí do konca januára 2022. Cena licencie Effective PLUS, viazanej na telefónne číslo, ako aj licencie zakúpené doteraz ostávajú bez zmeny. V ponuke od Touch&Speech naďalej ostáva aj bezplatný variant Free, ktorý ponúka okrem doterajších funkcií už aj prístup do všetkých podporovaných knižníc.

Upozorňujeme, že ponuka od Telekomu stále platí. Mobilný operátor Telekom predstavil pred viac ako dvoma rokmi výhodný paušál pre nevidiacich, takže mnohým práve v týchto mesiacoch končí viazanosť. Keďže ponuka Telekomu stále platí, je potrebné si ju nanovo predĺžiť. Stačí, ak zákazník predloží preukaz ZŤP s červeným pruhom (so sprievodcom), na ktorom je poznamenané nevidiaci (resp. „blind“). Ak na preukaze nie je táto poznámka vyznačená, odporúčame predložiť posudok príslušného úradu práce, z ktorého vyplýva, že je osoba uznaná za osobu s ťažkým zrakovým postihnutím. Takéto overenie nie je možné urobiť telefonicky a zákazník musí viazanosť predĺžiť na pobočke operátora, ideálne ešte pred jej skončením.

Dátum konca viazanosti si môže zákazník overiť v aplikácii Telekom, prípadne telefonicky na čísle 0800 123 456.

Ak sa zákazníkovi ozve agent s inou ponukou, odporúčame ju zdvorilo odmietnuť. Agent nedokáže telefonicky ponúknuť program pre nevidiacich, preto by mal zákazník viazanosť predĺžiť na pobočke. A to aj v prípade, že už došlo k nejakej dohode s volajúcim agentom.

Pripomeňme, že program pre nevidiacich ponúka za 12 € mesačne neobmedzené volania a sms do všetkých sietí na Slovensku a v Európskej únii. Takisto 14 GB dát, ktoré je možné využívať na Slovensku aj na cestách v rámci EÚ a vybraných krajín. Pri podpise zmluvy je možné získať za jednorazový poplatok 9 € a mesačný poplatok 2 € zariadenie s aplikačným setom Corvus, prispôsobeným potrebám nevidiacich a slabozrakých používateľov.

Ondrej Rosík