Ako žijú ľudia s mentálnym a kombinovaným postihnutím? Ukáže to výstava

Od utorka 20. augusta do nedele 29. septembra budú vo Valdštejnskej záhrade v Prahe vystavené veľkoformátové fotografie svetovo uznávaného fotografa Jindřicha Štreita. Informoval o tom český portál pre osoby so špecifickými potrebami Hepnet.cz.

Cyklus „Ruka v ruke – túžba je zázrak“ vznikal po celý rok 2016. Zachytáva dianie v denných stacionároch a v domove pre osoby so zdravotným postihnutím, ktorý prevádzkuje spoločnosť  Ruka pro život o. p. s. v Prahe, Brne a v Litomyšli. Cieľom je priblížiť verejnosti život dospelých ľudí s mentálnym a kombinovaným postihnutím a urobiť tak krok na ceste vedúcej k zlepšeniu spoločnosti k nim.

Veľkou putovnou výstavou vyústila dlhodobá spolupráca Jindřicha Štreita s obecne prospešnou spoločnosťou Ruka pro život. Pred troma rokmi ju iniciovala maminka 27-ročných dvojičiek s poruchou autistického spektra, ktoré využívajú služby denného stacionára a domova pro osoby so zdravotným postihnutím v Brne.

„S mentálne postihnutými ľuďmi pracujem viac rokov. Aj tu bola báječná vzájomná spolupráca. Sú to krásni, úprimní ľudia, od ktorých sa môžeme veľa naučiť,“ povedal pre Helpnet Jindřich Štreit.

Viac informácií o zahájení možno nájsť na webe Ruka pro život, o.p.s.

(red)