Belasý motýľ v uliciach

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR pripravila na jún sériu podujatí. 7. jún patril Koncertu belasého motýľa  a ďalším akciám, ktoré boli súčasťou celoslovenskej kampane Belasý motýľ 2016. Na Hlavnom námestí v Bratislave vystúpili bez nároku na honorár Miro Jaroš, SĽUK, Gymnik, Sima Martausová, The Cellmates, Helenine oči a Polemic. Vyjadrili tak podporu ľuďom so svalovou dystrofiou a myšlienke nezávislého života. Na pódiu sa predstavili ľudia so svalovou dystrofiou, ktorí statočne zvládajú jej ťažké dôsledky aj vďaka pomôckam, na ktoré sa im prispelo z verejnej zbierky Belasý motýľ. Koncert moderoval Roman Bomboš. Viac informácií: http://www.belasymotyl.sk/index.php/aktualny-rocnik/o-kampani-2016.html.

10. júna, v Deň ľudí so svalovou dystrofiou, sa v 60 mestách a obciach Slovenska uskutočnil celoslovenský deň osvety o ochorení svalová dystrofia spojený s verejnou zbierkou na bytostne dôležité kompenzačné pomôcky. Hlavný stan postavili na Námestí SNP v Bratislave, kde od 15.00 h mohli návštevníci zažiť moderovaný program so živou hudbou, hrou boccia a šachom i kompenzačnými pomôckami. Moderátormi podujatia boli  Anna Šišková, Junior Milan Zimnýkoval a Patrícia Jariabková, účinkovali Ado Juráček, mažoretky Liliana a Ľudová hudba Vajnoranka.  

Koncert belasého motýľa zažili 10. júna aj Piešťany, komunitnom centre ŽiWell vystúpil Longital. O deň neskôr sa uskutočnilo opäť v Bratislave podujatie Silné motory podporia slabé svaly, už po piaty raz sa v súlade s mottom motory pridali ku kampani Belasý motýľ.  

V moderovanom zábavnom programe vystúpila skupina On The Road, prehliadku motoriek a mustangov moderoval Ludwig Bagin. Štart  motorkárov v sprievode policajnej hliadky cez Bratislavu bol na pravé poludnie. Trasa viedla z Avion Shopping parku cez ulice Galvaniho, Bojnická, Vajnorská, Trnavské mýto, Krížna, Americké námestie, Mickiewiczova, Kollárovo námestie, Hodžovo námestie,  Vajanského nábrežie, Karadžičova, Záhradnická, Tomášikova, Ivánska cesta a naspäť do Avion Shopping Parku.

Kto nestihol podujatia, môže do verejnej zbierky prispieť online: https://omdvsr.darujme.sk/226/                                                                                                                           

OMD v SR