Karty Touch Card od Mastercard prispôsobené pre ľudí so zrakovým postihnutím

Spoločnosť Mastercard predstavila nový štandard platobných kariet Touch Card, s povrchovou úpravou vhodnou najmä pre ľudí s úplnou alebo čiastočnou stratou zraku.

„S rastúcim počtom novo vydávaných kariet bez reliéfneho embosovania je pre osoby so zrakovým postihnutím ťažšie rozoznať, aký typ karty práve držia v ruke. Naše riešenie umožní spotrebiteľom ľahko a bezpečne určiť nielen typ karty, ale aj jej orientáciu,“ uviedol Raja Rajamannar, riaditeľ spoločnosti Mastercard pre marketing a komunikáciu.

3 karty Mastercard s reliéfnou úpravou
Karty s reliéfnou úpravou Zdroj: www.mesec.cz

Jednoduchšie používanie zabezpečí systém výrezov na jednej hrane karty: kreditné karty Touch Card sú opatrené oblým, debetné širokým štvorhranným a predplatené trojuholníkovým výrezom. Karty nového štandardu je možné používať v platobných termináloch i bankomatoch.

„Každý siedmy človek na svete zápasí s nejakou formou postihnutia. Navrhovať nové produkty s ohľadom na ich potreby znamená poskytovať im rovnaké príležitosti ľahko a bezpečne využívať možnosti digitálneho sveta,“ dodal Rajamannar.

Spoločnosť Mastercard okrem toho do platobných terminálov po celom svete pridáva možnosť prehrať svoju korporátnu melódiu, čo (nielen) ľuďom s postihnutím zraku umožní bezpečne identifikovať, že ich platba prebehla úspešne. Len na okraj dodávame, že spoločnosť Mastercard už v minulosti uviedla na trh platobné karty, zohľadňujúce potreby určitej komunity. V obehu sú totiž karty True Name, ktoré podporujú členov transgenderových a nebinárnych komunít.

Upravené podľa Mesec.cz

(red.)