Medzinárodný festival dokumentárnych filmov Jeden svet pozýva

Nezisková organizácia Človek v ohrození pripravuje už 22. ročník Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet. Od 5. do 11. novembra premietne vyše 50 dlhometrážnych filmov, ktorých spoločným menovateľom je aktuálna téma festivalu Buďme v kontakte!

„Rok 2020 nás donútil prehodnotiť pojem „kontakt“ na mnohých úrovniach, či už ide o vzájomné medziľudské stretnutia, udržanie kontaktu so svetom faktov a overených informácií, či liečivý kontakt s prírodou alebo citlivý kontakt s naším životným prostredím,“ vysvetľuje výkonná riaditeľka Jedného sveta Eva Križková.

Organizátori sa opäť rozhodli obohatiť program aj o projekcie špeciálne upravené pre ľudí so zrakovým a sluchovým postihnutím, zároveň ich sprístupniť rodičom malých detí, majiteľom psov, ľuďom bez domova a pod. Jeden svet bude mať totiž tento rok hybridnú podobu: on-line pre tých, ktorí preferujú sledovať program z pohodlia a bezpečia domova, a off-line, pravda, ak to aktuálna pandemická situácia umožní. Permanentky sú už v predaji, platiť budú na on-line aj na živé festivalové premietania. Upozorňujeme, že záujemcovia s postihnutím majú nárok na zľavnené vstupenky, tí, ktorí si z finančných dôvodov kúpu lístkov dovoliť nemôžu, majú možnosť obrátiť sa na organizátora prostredníctvom e-mailu na adresu jedensvet@clovekvohrozeni.sk). Bratislavské projekcie, obohatené o stretnutia s filmármi a ďalšie špeciálne bonusy, sa uskutočnia v Kine Lumiére, Artkine za zrkadlom, v kine Klap Filmovej televíznej fakulty VŠMU, v kultúrnych centrách Nová Cvernovka a A4 – nultý priestor a na Filozofickej fakulte UK. Podrobnejšie informácie získate na www.jedensvet.sk.

Festival sa koná pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej, primátora hlavného mesta SR Bratislavy Matúša Valla a Európskej komisie a finančne ho podporil Audiovizuálny fond.

(red.)