RTVS predstavila novú bezbariérovú službu

RTVS v uplynulých dňoch spustila unikátnu službu pre všetkých sluchovo postihnutých spoluobčanov. Na stránke Dokoran.rtvs.sk nájdu archív s televíznymi dielami špeciálne upravenými práve pre potreby sluchovo postihnutých.

Ako informuje RTVS na svojej webovej stránke, nová služba umožní sledovať audiovizuálne diela v špeciálnej úprave určenej pre ľudí so sluchovým postihnutím. V archíve nájdu výber tých najlepších filmov, seriálov, dokumentárnej tvorby, rozprávok či archívnych pokladov z produkcie RTVS. Už teraz v ňom možno nájsť všetky časti televíznych filmov Červené víno, Adam Šangala a Sváko Ragan, nové seriály RTVS Tajné životy či Doktor Martin.

Detskí diváci sa môžu tešiť na rozprávky z aktuálnej tvorby RTVS ako Zázračný nos, Láska na vlásku, Johankino tajomstvo, ale aj na detskú klasiku Spadla z oblakov či populárny seriál pre deti Safari za kuchyňou.

V archíve sa momentálne nachádza až 200 televíznych diel, ďalšie budú postupne pribúdať, keďže archív bude aktualizovaný na periodickej báze.

„Prístup na web dokoran.rtvs.sk je možné získať výhradne prostredníctvom prístupového kódu, ktorý sluchovo postihnutým divákom na požiadanie poskytne Asociácia nepočujúcich Slovenska,“ upozorňuje RTVS.

Momentálne je dostupný obsah pre sluchovo postihnutých, obsah pre zrakovo postihnutých divákov bude do archívu zaradený koncom júla. Prístupové kódy pre zrakovo postihnutých si bude možné vyžiadať od Slovenskej knižnice pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči.

(ht)