Špeciálna zoznamka pomáha ľuďom s postihnutím

Ľudia s niektorou formou hendikepu majú vo všeobecnosti sťažené podmienky, ako si nájsť partnera. Český portál Tvojelaska.cz umožňuje zoznámiť sa takýmto ľuďom.

Zoznamka Tvoje láska sľubuje partnera vďaka špeciálnym algoritmom. Podľa jej majiteľky KristýnyMertlovej ide o jedinú takúto zoznamku v Českej republike. Dostupná je aj pre nevidiacich.

O zoznamke informoval portál pre ľudí so špecifickými potrebami Helpnet.cz.

„Nevidiaci sa samozrejme chcú tiež zoznamovať, mať partnera a ľúbostný život. Žiaľ ich možnosti sú obmedzené. Z našich skúseností vieme, že ľudia so zrakovým postihnutím využívajú pri zoznamovaní vo väčšej miere aj iné zmysly. Niektorí z našich klientov sa pri zoznamovaní sa spoliehajú napríklad na čuch a ako im ich partner vonia, alebo na to, ako im znie hlas toho druhého,“ cituje HelpnetMertlovú.

Podľa spoluvlastníka zoznamky Jakuba Mertla, takýmto klientom sa nevenujú ani najväčšie svetové online zoznamky, ktoré podľa neho neumožňujú načítanie špeciálnym softvérom pre zrakovo postihnutých ľudí.

Portál má tiež vzťahových koučov a administrátorov. Klientovi pomôžu vyplniť jeho profil, nahrať vhodnú fotografiu. Ďalšiu komunikáciu už zvláda klient vďaka technickému nastaveniu samostatne.

(red)