Ste pacientom s reumatickým ochorením? Naučte sa správne cvičiť!

Každodenný pravidelný pohyb je neodmysliteľnou súčasťou programu pacientov s reumatickými ochoreniami. Liga proti reumatizmu na Slovensku (LPRe SR) preto v spolupráci s odborníkmi pripravila niekoľko inštruktážnych videí, ktoré vás môžu zdravým športovaním viesť. Cieľom projektu je motivovať pacientov, aby po absolvovaní hospitalizácie pokračovali v rehabilitácii aj v domácom prostredí.

Autorkou cvičebnej zostavy pre pacientov s reumatickým ochorením je certifikovaná inštruktorka I. a II. kvalifikačného stupňa z EYA – Európskej jogovej akadémie Silvia Bobocká. Ide o 5 videí jogovej terapie, ktorej cieľom je podporiť liečbu a predchádzať zhoršovaniu zdravotného stavu, jednotlivé nahrávky sú odstupňované podľa náročnosti. V prípade záujmu je potrebné vyplniť jednoduchý objednávkový formulár na stránke www.mojareuma.sk/bechterevova, následne vám pracovníci LPRe SR bezplatne zašlú prístup k videám na Váš e-mail. Videá boli natočené s podporou Novartis Slovakia, s. r. o.

Jogová terapia pre reumatikov Zdroj: LPRe SR

Pripomíname, že naďalej máte možnosť zakúpiť si DVD s cvičebnou zostavou pre deti s juvenilnou idiopatickou artritídou a dospelých s reumatoidnou artritídou. Jednotlivé cviky sú predvedené figurantmi – pacientmi pod dozorom rehabilitačnej pracovníčky z NÚRCH a zamerané na precvičovanie celého tela, zostavy možno cvičiť v jednom bloku alebo v kapitolách. Na nahrávkach sa hovorí o správnom postupe pri domácom cvičení, držaní tela, dýchaní, o používaní dlahy, terapeutickej plastelíny, o tom, ako a kedy aplikovať kryoterapiu. Precvičenie všetkých sekvencií trvá cca 30 minút. DVD si môžete objednať na www.mojareuma.sk/cvicenie, e-mailom na dvd@mojareuma.sk, telefonicky na 0917 790 264. Počas návštevy NÚRCH-u aj priamo v centrále LPRe SR, a to v utorok od 09:00 do 13:00 a vo štvrtok od 13:00 do 17:00. Cena jedného DVD je 5 €, poštovné a balné je vo výške 2,69 €.

(red.)