Stretnutie s odborníkmi na Donovaloch

Slovenské hemofilické združenie spolu s Národným hemofilickým centrom a spoločnosťou Shire pripravilo III. jesenné stretnutie s odborníkmi.

Vzdelávacia konferencia je určená pre členov Slovenského hemofilického združenia a ich rodinných príslušníkov. „Ide o projekt vzdelávania našich členov a zvyšovanie informácii o ochorení, liečbe a všetkého s tým súvisiaceho,“ informuje predseda Slovenského hemofilického združenia Jaroslav Janovec.

Konferencia sa uskutoční 29. a 30. septembra v budove Šport Hotel na Donovaloch. Súčasťou programu sú prednášky, workshopy i individuálne konzultácie napríklad z oblasti hematológie, ortopédie, fyzioterapie a psychológie. Hovoriť sa bude aj na tému zdravotná sestra. Prihlásení účastníci budú môcť využiť aj službu odborného sociálneho poradenstva.

(red)

Otec so synom sediac na lavičke pozorujú veveričku.

Slovenské hemofilické združenie pracuje aj s rodičmi a deťmi. Príkladom môže byť augustový pobyt pre rodičov s najmenšími deťmi s vrodeným krvácavým ochorením, ktorý sa uskutočnil v horskom hoteli Bartoška pri Turčianskych Tepliciach. FOTO: FB SLOVENSKÉ HEMOFILICKÉ ZDRUŽENIE