Dámy a králi na kolesách

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR – Agentúra osobnej asistencie potiahla 19. októbra prvýkrát, ostatné ťahy sú na vás! Dáte sa zlákať? Šachová miniliga, ktorej turnaje sa v bezbariérových priestoroch budovy Prírodovedeckej fakulty UK (Ilkovičova 6, Bratislava-Mlynská dolina, Miestnosť B2 – 303) budú konať každé dva týždne, je určená hráčom so zdravotným postihnutím (registrácia vo FIDE nie je podmienkou). Ide o Miniturnaje trojíc a štvoríc, hrať sa bude na 3 kolá, 2 x 30 minút. K dispozícii sú šachovnice prispôsobené pre hráčov so zrakovým postihnutím, v prípade potreby je organizátor schopný zabezpečiť nielen špeciálne šachovnice, ale i hodiny. Na víťaza ženskej i mužskej kategórie, t. j. dámu a kráľa na kolesách, ako aj na celkového víťaza čaká šachová trofej, bez povšimnutia neostane ani najlepší a jeden vyžrebovaný z každého kola. Stretnutia budú prebiehať podľa stanoveného harmonogramu: o 16:30 – 17:00 čaká na účastníkov prezentácia, čas medzi 17:00 a 20:00 je vyčlenený na samotnú hru. Pokiaľ ide o termíny jednotlivých kôl, prvé majú nadšenci už za sebou, ďalšie sa plánujú 9. a 23. novembra, 8. a 22 marca, 5. a 19. apríla, 3. a 17. mája. Prihlasovať sa treba zvlášť na každý turnaj, a to najneskôr v deň konania do 15:00 e-mailom na sach@omdvsr.sk alebo telefonicky na 0948 529 976. V prípade, že pri hre potrebujete asistenciu, nezabudnite to do prihlášky uviesť. Štartovné vo výške 1 € sa platí na mieste. Občerstvenie a bezbariérová toaleta sú samozrejmosťou.

Podrobnejšie informácie sa dozviete v súbore s propozíciami, na stránke o šachovom dianí v komunite ľudí so zdravotným postihnutím a na Facebooku

Riaditeľom turnaja je Michal Vrba z Bratislavskej šachovej akadémie, Partnermi podujatia Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR – Agentúra osobnej asistencie, Bratislavská šachová akadémia, Prírodovedecká fakulta UK, Ares, s. r. o.

(red.)