Deň krivých zrkadiel sa vydaril

„Sme iní, ale nie horší!“ Pootvárame dvere do ich sveta, spoznávame ich talent, schopnosti, názory… A každý kto chce, sa môže započúvať… To je posolstvo, ktoré chcú odovzdať organizátori akcie Deň krivých zrkadiel.

Deň krivých zrkadiel je dňom ľudí s mentálnym postihnutím. Tohtoročný, 11. júna v Bratislave, bol opäť niečím výnimočný. „Dva dni pred akciou ľudia s mentálnym postihnutím v spolupráci s dobrovoľníkmi pomáhali komunite. Cieľom bolo revitalizovať lavičky a odstraňovať náletové dreviny v Sade Janka Kráľa v Petržalke,“ informovali Iveta Mišová a Marián Horanič zo Združenia na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR.

K ďalším aktivitám podujatia patril Piknik tvorivosti a zábavy v Sade Janka Kráľa a pri Auparku, kde svoje originálne výrobky v stánkoch ponúkali zamestnanci a klienti domovov sociálnych služieb a chránených dielní z Bratislavy a okolia. V popoludňajších hodinách sa cez bratislavský Aupark a Sad Janka Kráľa prehnal bubnový sprievod Campana Batucada.

Bodkou za celou akciou bol koncert Thomasa Puskailera a skupiny La3no Cubano pri Auparku.

Deň krivých zrkadiel 2017 sa v ďalších dňoch uskutočnil aj v Dolnom Kubíne, v Nitre, Spišskej Novej Vsi, v Tornali, Trenčíne a v Košiciach.

(ht)

Sme iní, ale nie horší!

FOTO: BORIS NEMETH