Úvodník Mosty inklúzie 04/2021

Milí zvedavci,

ani vám sa nálada akosi nechce ustáliť? Aj vám sa pred očami ešte mihocú dušičkové plamienky a raz spomínate všetkých svätých, inokedy všetkých rohatých? Dni sa síce krátia, ale to predsa neznamená, že všetky veselé farby sveta spochmúrneli! Ste zvedaví, kde ich hľadať? No, podvečerné voňavé čajíčkovanie vám môže rozjasniť napríklad pohľad na víťazné fotografie Cesty svetla alebo podcasty, do ktorých sa dá započúvať, zapozerať i začítať. Ak zatúžite po žltej, oranžovej, bordovej a hnedej odporúčame cvalom do lesa a na hipoterapiu (hoci, pravda je taká, že vetra vo vlasoch sa možno nedočkáte, keďže v centre, kde vás pozývame, pracujú s bábätkami od troch mesiacov), ak po červenej, ružovej a sýtozelenej, zadajte si do aplikácie VOZICKARMAP najbližšiu botanickú záhradu. Ktohovie, možno sa vám dostane tej cti a právo prvého zápisu o prístupnosti interiéru budovy bude navždy spojené s vaším menom. No, výzva opätovať ťahy čiernymi a bielymi figúrkami dám a kráľov na kolesách na prvý pohľad nejakú farebnú vidinu nesľubuje, ale keď im dáte mat…

Pestrými farbami hýriacu budúcnosť vám ponúkne nové vedenie Zväzu postihnutých civilizačnými chorobami, dych berúce novinky predstavené na konferencii INSPO, plány Slovenskej autority pre Braillovo písmo či pokroky v myoprotetike, v pastelových odtieňoch sa nesú výstupy zo zasadnutia Výboru pre osoby so zdravotným postihnutím či výsledky dopravno-výchovnej akcie Deň bielej palice. 

A nezabudnite si farebnosti života uchovať. Jednak je november mesiac fotografie a Európske fórum zdravotného postihnutia vyhlásilo súťaž, jednak… no, keď vás uprostred decembra opätovne prepadne sivá nálada, budete mať okolapný dôkaz, že sa na svet viete pozrieť aj cez iné okuliare.

Vaši redaktori